Móricz Zsigmond a magyar romantikus irodalom egyik legnevesebb képviselője. Művei közül talán a legismertebb az “Egri csillagok”, amely a török hódoltság alatt élő magyarok életét mutatja be. A mű a magyar történelem egyik legfontosabb korszakát dolgozza fel, és a mai napig népszerű olvasmány. Móricz másik népszerű műve a “Légy jó mindhalálig”, amely egy család történetét meséli el a 20. század elején.
Petőfi Sándor a magyar romantikus irodalom másik nagy neve. Ő a “Nemzeti dal” című művével vált világhírűvé, amely a magyar forradalom és szabadságharc egyik vezető alakjaként a nemzeti öntudat erősítését szolgálta. Petőfi költeményei a 19. század elején jelentek meg, és még ma is nagyon népszerűek Magyarországon.
Vörösmarty Mihály a magyar romantikus irodalom egyik népszerű képviselője, akit a “Csók” című költeményével ismerhetünk meg. Vörösmarty művei a magyar nyelv és a magyar kultúra iránti elkötelezettségéről tanúskodnak, és a magyar irodalom egyik legjelentősebb alakjaként tartják számon.
Arany János a magyar romantikus irodalom másik nagy alakja. A “Toldi” című epikus költeményével és a “Balladák” gyűjteményével emelkedett ki a többi író közül. Arany művei a magyar néphagyományokat és a magyar történelem eseményeit dolgozzák fel, és nagyon népszerűek Magyarországon és külföldön egyaránt.
Ezen kívül még számos más neves írója van a magyar romantikus irodalomnak, mint például Jókai Mór, aki számos népszerű regényt írt a 19. században. Művei közül talán a legismertebb a “Bányai kisasszony”, amely a magyar parasztság életét mutatja be a török hódoltság alatt. Jókai másik népszerű műve a “Mór Jókai összes művei” című gyűjtemény, amelyben számos regénye és novellája található.
Kazinczy Ferenc volt az első olyan író, aki a magyar nyelv reformját kezdeményezte, és sokat tett a magyar nyelv modernizálásáért. Kazinczy művei közül talán a legismertebb a “Fölszámolás” című regény, amely a magyar társadalom átalakulását mutatja be.
Vahot Gábor is népszerű romantikus írók közé sorloható. Művei közül talán a legismertebb a “Csontváry” című regény, amely a magyar festőművész, Csontváry Kosztka Tivadar életét mutatja be. Vahot másik népszerű műve a “Vaszary János” című regény, amely a magyar festőművész, Vaszary János életét dolgozza fel.